آسانسور اداری و تجاری
آسانسور اداری و تجاری
اکتبر 18, 2019
آسانسور پانوراما
اکتبر 18, 2019

آسانسور مسافربر

آسانسور مسافربر برای جابجایی ساکنین ساختمان های مسکونی و تجاری و اداری مورد استفاده قرار می گیرند.آسانسور مسافربر برای حمل افراد در طبقات مختلف ساختمان طراحی شده است . ظرفیت آسانسور مسافربر به فضای کف قابل دسترس بستگی دارد.

در ساختمان های مسکونی، چه در مجتمع های بزرگ و چه در آپارتمان ها تردد برای ساکنین از حساسیت زیادی برخوردار است. به شکلی که کوچک ترین تداخل در تردد بین طبقات باعث نارضایتی شدید سکنه ی ساختمان می شود. راحتی  استفاده از سیستم آسانسور مسافربر و همچنین خرابی کم ، از ویژگی هایی می باشد که یک ساختمان مسکونی به آن احتیاج دارد.

اگر این آسانسورها مطابق دستورات استاندارد نصب شود، ایمنی آسانسور مسافربر بیشتر از پله های معمولی ساختمان می باشد.با توجه به استانداردهای سخت گیرانه، می توان گفت که در آسانسورهای مدرن و امروزی حتی اگر شخصی عمدا بخواهد به خودش صدمه بزند، تقریبا امکان پذیر نیست.

 

 

آسانسور مسافربر برای ساختمان های با ارتفاع کم، می تواند از نوع هیدرولیک (سرعت کمتر از یک متر بر ثانیه) یا کششی (برای سرعت های کمتر از یک متر برثانیه تا بیش از هفده متر بر ثایه) باشد. برای ساختمان های مرتفع، فقط آسانسورهای کششی، استفاده می شود.

آسانسور مسافربر برای حمل افراد طراحی شده‌ است و می‌تواند در اشکال مختلفی باشد. از آن جایی که این آسانسورها مسافران را حمل می‌کنند، باید شرایط و استانداردهای خاصی را برای اطمینان از ایمنی آن‌ها در نظر بگیرند.

آن ها می‌توانند در گستره ای از اندازه ها قرار بگیرند و تعداد مختلفی از مسافران را حمل کنند. آسانسور مسافربر را می توان با طرح‌های مختلف، در داخل و خارج از کابین تجهیز کرد بنابراین می‌توانند با طراحی و سبک فضای اطراف آن متناسب باشند.

آسانسور مسافربر در موقعیت‌های مختلفی، از مراکز خرید گرفته تا اقامتگاه‌های خصوصی استفاده شود .آن‌ها همچنین سریع‌تر از دیگر انواع بالابر حرکت می‌کنند چون اغلب در ساختمان‌های مرتفع مورد استفاده قرار می‌گیرند که در آن مسافران ممکن است از چندین طبقه عبور کنند.

از مهمترین ویژگی های آسانسورهای مسافربر :

حرکت نرم و بی صدا

قابلیت صرفه جویی در مصرف برق تا 70 %

قابلیت اجرا با برق تک فاز ( 220 ولت )

قابلیت اجرا تا سرعت  5 متر بر ثانیه

قابلیت اجرا تا هشت آسانسور به صورت گروهی

قابلیت اتصال به شبکه اینترنت جهت مدیریت آسانسورها ( EMS )

قابلیت اتصال به سیستم مدیریت ساختمان  ( BMS )

قابلیت استفاده در محیطهایی با ترافیک سنگین (ادارات دولتی ، هتلها و … )

دارای سیستم اضطراری در هنگام قطع برق قابلیت اجرا تا سه درب کابین