آسانسور خودرو بر
اکتبر 18, 2019
آسانسور بیمارستانی
اکتبر 18, 2019

آسانسور باربر

در بسیاری از ساختمانها خلأ وجود آسانسورهای باربر بسیار محسوس است. در اینگونه بناها معمولاً به علت ملاحظات زیربنا تنها به تأمین آسانسورهای مسافربر بسنده می گردد، حال آنکه آسانسورهای مسافربر با توجه به تزئینات، ظرفیت، ابعاد ورودی و ارتفاع کابین و موارد فنی و ایمنی جهت جابجایی بار و اثاثیه منزل مناسب نیستند.

کاربرد آسانسور باربر در جابجا کردن اجناس سنگین بین طبقه های ساختمان می باشد. ساختمان آسانسور باربر نوعی است که فقط جهت استفاده کالا طراحی شده است.سرعت آسانسور باربر به تناسب میزان بار و نحوه اجرا تعیین می گردد.

آسانسورهایی که برای حمل بار طراحی می شوند اصولا وزن بیشتری را می بایست تحمل کنند بنابراین از یک طرف تمام کابل های فولادی را به حسگر فشار متصل می کنند تا در صورت پارگی کابل ها ، آسانسور خاموش شود .

آسانسورهای باربر تا حدود زیادی شبیه آسانسورهای مسافربر هستند. تفاوت های ظاهری آن ها دکوراسیون کابین (دیواره ها، کف، سقف، نوع نورپردازی، و …. ) هستند.

برای کف آسانسورهای مسافربر کارفرما معمولا سنگ های تزیینی را ترجیح می دهند، در حالی که کف آسانسور باربر از ورق آجدار انتخاب می شود. عرض درب آسانسور باربر اکثرا مساوی عرض کابین انتخاب می شود تا باری که در کابین جا می گیرد، هنگام عبور از درب با مشکل مواجه نشود.در حالی که عرض درب آسانسورهای مسافربر معمولا کمتر از عرض کابین است.

آسانسور باربر صنعتی با تجهیزات کامل ایمنی مخصوص حمل بار و نفر در ظرفیت و ابعاد گوناگون قابل استفاده در انبارها ، کارخانجات و کارگاه ها ، بیمارستانها ، مجتمع هاى مسکونی ، تجاری ، ادارى ، رستوران ، تالار ، هتل ، آشپزخانه ، سردخانه و کلیه فضاهای باز و غیر سرپوشیده می باشد.

کابین آسانسور باربر نوع صنعتی , مستحکم با روشنائی ، آلارم ، آژیر ، هواکش و گوشى تلفن جهت تماس اضطراری با ترمز ايمنى خودكار بمنظور جلوگیری از سقوط کابین می باشد .